Кошик
26 відгуків

Засоби захисту рослин

У першому наближенні засоби захисту рослин поділяють на дві об'ємні групи: хімічні і біологічні. Для продуктів хімічної промисловості зберігають результат праці растениевода використовують власну назву – пестициди. Також різні засоби захисту рослин можна класифікувати за такими параметрами: об'єкт впливу, що захищається культура, метод використання, хімічний склад, характер взаємодії з несприятливим фактором.

Наступним параметром класифікації буде об'єкт застосування. Тут групи засобів отримали власні назви, так кошти використовуються для вирішення проблем з комахами називаються інсектициди, кліщів – акарициди, гризунів - родентициди, грибів – фунгіциди, бактерій – антибіотики, рослин – гербіциди, і окремо для рослин з задерев'янілими частинами – арборициди.

За характером взаємодії з несприятливим фактором пестициди поділяють на контактні та системні. Контактні препарати взаємодіють безпосередньо з загрозою, їх наносять на місця розміщення шкідливих факторів. Системні пестициди повинні наноситися на рослини, вони захищають рослину поки знаходяться на ньому, вони роблять культурні рослини отруйними для шкідників.

За формою препарату пестициди поділяють на такі групи: дусты, смачивающиеся порошки, гранульовані препарати, розчини. концентрати емульсій та інші. Дусты являють собою пилоподібні порошки – їх необхідно розпилювати на захищають рослини. Смачивающиеся порошки при розчиненні у воді дозволяють отримати стійку суспензію, тобто рівномірно розподіляються по всьому об'єму рідини. Концентрати емульсій – складаються із суміші двох і більше не розчиняються одна в одній рідин. Метод внесення кожного конкретного пестициду залежить від його препаративної форми, найчастіше це обприскування, для перемешиваемых з водою препаратів, також зустрічається інтоксикація і протруювання. Деякі препарати вносять методів фумігації, коли обробка ведеться продуктами горіння захисної речовини.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner